Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. června 2023 Dalibor

Komentář: Běda Klokánku, jestli se postará o ohrožené děti!

25. 04. 2015 11:28:11
Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje síť dětských záchranných ubytovacíhch zařízení Klokánek, hrozí zánik. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová tvrdí, že Klokánky si za svoji ekonomickou situaci mohou sami kvůli špatnému hospodaření a nedostatečné připravě na novelu zákona. Předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková kontruje tím, že do dluhů je přivedl samotný stát a to kvůli pozdnímu zasílání peněz.

Od roku 2013 dostávají sociální zařízení Klokánek peníze pouze na obsazená lůžka a to maximálně do počtu 28 dětí. Ani o jedno více. Pokud má zařízení více volného prostoru, může přijmout další děti, ale nedostane na ně příspěvek. Zkuste zakázat sociálnímu zařízení, aby nepřijímal další děti, které jsou ohroženy na životě. Zcela nemožné. Vždyť je to proti základním morálním pravidlům. Proč rušit zařízení, které pomáhá dětem v nouzi? Jaký je důvod, snažit se uměle omezit jeho kapacity?


Kvůli špatnému hospodaření bude muset FOD uzavřít několik svých Klokánků. Podle ministryně Marksové děti z uzavřených zařízení neskončí na ulici, ale budou mít zajištěné ubytování. Kde přesně už ale neuvedla. Je zde tedy vážné riziko, že by děti mohly skončit na ulici. Přibližně jde o 400 dětí, které by kvůli špatné situaci Klokánků musely být přemístěny neznámo kam.


Při pohledu na tento problém z morálního hlediska se musíme pozastavit nad výdaji pro sociální oblast a na zbrojení. Při komparaci státních výdajů na armádu a výzbroj, které se pohybují kolem 1%HDP (HDP ČR z roku 2013 je 208,8mld. USD) je částka 127mil. Kč vydaná Ministerstvem práce a sociálních věcí na Klokánky doslova zanedbatelná částka. Proč se naše vyspělá země více stará o dodržování nařízení NATO, aby se zvýšily výdaje na obranu, než o stovky ohrožených dětí? O děti, které trpí kvůli pokleslým morálním hodnotám společnosti, která si tento úpadek mravů kompenzujeme vyšším životním stylem.


Je vážně možné, aby se v naší bezedné státní pokladně nenašly prostředky na péči o ty osoby, které za pár desítek let převezmou řízení této země? My jim necháme pouze vzpomínky na prachbídnou minulost, bez naděje na zářnou budoucnost s pokřivenými základními hodnotami, protože ty základní jim nemohly být vštěpeny v milující rodině. Pokud už naše společnost natolik degradovala, že už ani základní prvek státu, kterým je rodina, neukáže udržet, tak zde musí být instituce, která se rodinné prostředí pokusí nahradit co nejvěrohodněji, čili Klokánek. A lidé se správnými hodnotami jsou cennější než sebelepší obranné a vojenské systémy.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Čapka | sobota 25.4.2015 11:28 | karma článku: 18.00 | přečteno: 567x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Červenka

Obyvatelé Moskvy vykupují pušky proti dronům

Schizofrenní situace v Rusku narůstá, nadále máme možnost sledovat středověké uvažování východního medvěda a zoufalou zaslepenost obyvatel této země.

4.6.2023 v 9:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Josef Nožička

Umí inženýr Stanjura počítat?

Jedinou kvalifikací Zbyňka Stanjury na post ministra financí bylo zřejmě to, že tento politik je prvním místopředsedou ODS...

4.6.2023 v 8:10 | Karma článku: 23.15 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Lácha Ml

Výzva k založení nové pravicové strany

Pokud Vás zaujaly níže uvedené body a chtěli by jste se angažovat v projektu nové pravicové politické strany, pište prosím na emailovou adresu janlacha@seznam.cz.

4.6.2023 v 8:09 | Karma článku: 4.07 | Přečteno: 98 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (64)

EU přistupuje k Istanbulské úmluvě. Evropský parlament nechce maďarské předsednictví v Radě. Jednotný patentový soud zahájil činnost.

2.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 12.15 | Přečteno: 108 | Diskuse

Jan Bartoň

USA odvrátily bankrot tím, že ho přiznaly

Pod bombastickým titulkem Svět si může oddychnout, USA odvrátily bankrot. Velké vítězství amerického lidu, těší Bidena, se server CNN Prima News obrací k české veřejnosti.

2.6.2023 v 10:00 | Karma článku: 34.10 | Přečteno: 741 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 719

student žurnalistiky, mám rád historii, sociální sítě, knihy a zajímám se o aktuální společenské dění

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....